Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Informacje dla rodziców i opiekunów prawnych

SZANOWNI RODZICE!

Przybycie do szpitala jest stresującym wydarzeniem dla Rodziców i dla dziecka. Wyzwala niepokój, niepewność, zaburza poczucie bezpieczeństwa w każdej rodzinie. Mając świadomość negatywnego wpływu choroby dziecka na funkcjonowanie Rodziny, oferujemy profesjonalną pomoc i wsparcie. Pobyt Waszego dziecka w szpitalu wcale nie musi oznaczać zaległości w nauce.
Zespół Szkół przy Szpitalu im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, na który składa się Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka i Publiczne Gimnazjum przy Szpitalu im. Św. Jadwigi Śląskiej obejmuje w ciągu roku swoją opieką ok. 700 dzieci w wieku od 3-go do 18-go roku życia. Od stycznia 2011 roku nasz Zespół Szkół ma swoją siedzibę w budynku Oddziału Rehabilitacji szpitala im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy ( I piętro ).

Z punktu widzenia szkoły szpitalnej pragniemy zwrócić Państwa uwagę na:

1. Zajęcia dydaktyczne odbywają się w oddziałach klas łączonych:

klasa I-III szkoły podstawowej

klasy IV+ V szkoły podstawowej

klasy VI + II gimnazjum

klasy I + III gimnazjum

2. Zajęcia wychowawcze w grupach wychowawczych odbywają się w:

             Oddziale Rehabilitacji

             Oddziale Pediatrycznym.

 W ciągu jednej godziny lekcyjnej nauczyciel prowadzi zajęcia dydaktyczne w ramach oddziałów klas łączonych. Zajęcia dydaktyczne i opiekuńczo-wychowawcze odbywają się w pomieszczeniach edukacyjnych na zasadach określonych

umowie zawartej pomiędzy Powiatem Trzebnickim (organ prowadzący) a Dyrektorem Szpitala im. Św. Jadwigi Śląskiej , przy udziale Dyrektora Zespołu Szkół przy Szpitalu im. Św. Jadwigi Ślaskiej w Trzebnicy.

Zajęcia wychowawcze w Oddziale Pediatrycznym są realizowane w świetlicy, a także przy łóżku dziecka.

 

Pragnąc wypełnić jak najlepiej nasze zadania, prosimy rodziców o dostarczenie do sekretariatu szkoły:

- opinii lub orzeczenia z poradni psychologiczno – pedagogicznej
(o ile takie dziecko posiada),

- orzeczenia o niepełnosprawności dziecka (o ile takie posiada),

- świadectwa szkolnego z poprzedniej klasy,

- legitymacji szkolnej,

- zakresu materiału do zrealizowania z poszczególnych przedmiotów w trakcie pobytu dziecka w szpitalu, przygotowanego przez nauczyciela szkoły macierzystej,

- informacji na temat możliwości nawiązania kontaktu telefonicznego z wychowawcą klasy ucznia.

 

Uczniowie wypisani ze szpitala otrzymują od wychowawcy klasy wykaz ocen cząstkowych otrzymanych w trakcie pobytu w szpitalu, który są zobowiązani przedstawić w swojej szkole macierzystej.

 

Pobyt w szkole szpitalnej jest udokumentowany zaświadczeniem z ocenami cząstkowymi z poszczególnych przedmiotów i oceną zachowania ucznia. który powinien być traktowany w szkole macierzystej jako obecność, zgodnie z Ustawą o Systemie Oświaty z dnia 7 września 1991r. (Dz.U. z 1996 r., Nr 67, poz.329 z późniejszymi zmianami) oraz Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 8 marca 2013 r. w sprawie organizacji kształcenia oraz warunków i form realizowania specjalnych działań opiekuńczo-wychowawczych w przedszkolach i szkołach specjalnych zorganizowanych w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej ( Dz. U. z 2013, poz. 380 ).

W czasie wolnym od lekcji i zabiegów rehabilitacyjnych dzieci uczestniczą w zajęciach wychowawczych, w trakcie których mogą odkrywać swoje talenty i rozwijać zainteresowania. W szkole są organizowane konkursy o różnorakiej tematyce, a także uroczystości szkolne.

Formy spędzania wolnego czasu, które umilą dzieciom pobyt w szpitalu to min.:

 • arteterapia – metoda leczenia i rehabilitacji za pomocą sztuki i szeroko pojętych działań poprzez sztukę,

 • muzykoterapia, czyli działania oparte na wykorzystaniu muzyki do poprawiania samopoczucia, a w konsekwencji do poprawy kondycji psychicznej i fizycznej (muzykoterapia bierna - ćwiczenia relaksacyjne, aktywna-   mobilna rekreacja  muzyczna, taniec integracyjny, ), 

 • teatroterapia – zabawa w teatr, która kształci wyobraźnię, intelekt, emocje, intuicje, myślenie, pamięć i spostrzegawczość. Uczy podejmowania i wykonywania określonych ról na scenie i później w życiu, rozwija wrażliwość artystyczną i estetyczną,

 • biblioterapia – słuchanie czytanych książek, pisanie spontanicznych tekstów, bajek, opowiadań,

 • w szkole odbywa się wiele uroczystości okolicznościowych m.in. Andrzejki, Mikołajki, bale karnawałowe. Uroczyście obchodzimy różne święta np.: Święto Szkoły, Narodowe święto Odzyskania Niepodległości,Andrzejki, Mikołajki, Bal Karnawałowy, Święto Konstytucji 3 maja, Dzień Dziecka,itp. Nauczyciele i wychowawcy grup wychowawczych dbają o to, aby dzieci i młodzież nie nudziły się w szpitalu i jak najmniej odczuwały skutki choroby, a także rozłąki z rodziną.

 • zapraszamy do biblioteki szkolnej, czynnej od poniedziałku do czwartku, a także podczas dyżuru zajęć wychowawczych nauczyciela bibliotekarza; w pomieszczeniu biblioteki szkolnej można korzystać z trzech komputerów z dostępem do Internetu.

   

  Każdy uczeń w trakcie pobytu w szkole szpitalnej musi być wyposażony w niezbędne pomoce szkolne:

 • podręczniki

 • zeszyty i ćwiczenia przedmiotowe

 • przybory do pisania i rysowania

 • materiały i przybory do zajęć plastycznych ( według możliwości finansowych rodziców)

 • blok rysunkowy

 • papier kolorowy

 • kredki

 • plastelina, klej,itp.

 

 Październik
pnwtśrczptsond
1234Pokaż wydarzenia w dniu 5 października67
8Pokaż wydarzenia w dniu 9 października1011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Sobota, 2018-10-20

Imieniny: Ireny, Kleopatry
 • Trzebnica
 • 8°C
 • bezchmurnie
 • Wiatr: 3.6m/s W
 • Ciśnienie: 1028 hPa
 • Wilgotność: 65%
 • Wschód słońca: 07:25
 • Zachód słońca: 17:47
 • Źródło: OpenWeatherMap
Zaloguj się

zs-szpital-trzebnica.szkolnastrona.pl

sp4.szpital.trzebnica@wp.pl

zs.szpital.trzebnica@onet.pl